Tajné heslo

Za dva měsíce se ozve třesknutí puklic a bude tak odstartován další ročník Poněšického survivalu. Myslím, že by neškodilo trochu odtajnit, na co se letos můžete těšit. 

"Tajné heslo" - podtitul letošního závodu - slibuje, že kromě obvyklé porce kilometrů a známých disciplín se můžete těšit i na netradiční zpestření. Čeká vás kupříkladu testík, který prověří vaše znalosti v oblasti sportu či zeměpisu. Ale nebojte se, nebude to na známky, v nejhorším si přidáte pár
kilometrů běhu... Některé kontroly při orientačním běhu si budete sami zakreslovat do mapy na základě nápověd a hádanek. A cílem bude moci proběhnout jen ta dvojice, která bude znát tajné heslo poskládané z písmen,  která budete "sbírat" na průjezdových kontrolách během celého dne. Ale ani
teď se nemusíte bát, že bych někoho nechal stát před cílovou páskou. Kdyby se vám náhodou nepodařilo všechna ta písmenka zkrotit a poskládat, můžete si pro heslo dopádlovat.


Říká se, že v každém muži dřímá kus malého kluka. Já doufám, že totéž platí i o ženách. Tak pojďme něco z té dětské hravosti a touhy po dobrodružství probudit právě během druhého červnového víkendu v Poněšicích!


Jaroslav Foglar a jeho Mirek Dušín a spol. by z nás určitě měli radost!

Přeji vám všem krásné jaro!

Martin Týml

2019-04-09